Butelka zwrotna story.

Dziś premiera pierwszego odcinka komiksu o wędrówkach szklanej butelki zwrotnej. Przez kolejnych 10 tygodni rysowniczka i autorka pomysłu - Marta Zabłocka będzie próbowała pokazać Wam rzeczywistość  z perspektywy głównej ekobohaterki kampanii.

Pierwszy w Polsce komiks z butelką zwrotną w roli głównej, to zawarte w 10 odcinkach historie, przedstawiające wędrówki bohaterki kampanii podczas jej kolejnych „wcieleń” - czyli cykli rotacyjnych. W trakcie swojej podróży butelka trafia do różnych miejsc – także takich, w których nie powinna się znaleźć, spotyka inne butelki zwrotne, bierze udział w nietypowych wydarzeniach, a czasem – zainspirowana działaniem człowieka oddaje się ekofilozoficznym rozmyślaniom. Autorką pomysłu jest znana rysowniczka - Marta Zabłocka, której charakterystyczny styl i błyskotliwe komentarze ujęte w „dymkach” komiksu – niezwykle celnie opisują codzienność.

Jestem zwolenniczką tego, aby angażować się w różne działania, żeby - mówiąc górnolotnie - świat wokół nas był trochę lepszy. Jako zapalona rowerzystka i fanka przyrody, mam dość porozbijanych butelek na drogach/ścieżkach, czy porzuconych gdzieś w trawie, w lesie. Uważam, że idea kampanii polegająca na zachęcaniu do zwracania butelek do sklepów jest jak najbardziej słuszna -  jedyne, czego mogę chcieć więcej, to żeby przemówiła do jak największej grupy osób i dała jak najlepsze efekty. - Tak o swoim zaangażowaniu w kampanię mówi sama autorka.

Przygody butelki zwrotnej będzie można śledzić przez najbliższych 10 tygodni na naszej stronie internetowej oraz facebookowym profilu: www.facebook.com/kampaniawezmniewobroty.

Premiera kolejnych odcinków w każdy poniedziałek.

 

Musisz być pełnoletni, aby odwiedzić stronę wezmniewoborty.pl.

Strona używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plikówcookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.

I am older than 18 years of age
I am younger than 18 years of age