„Weź mnie w obroty” po raz drugi!

Startuje  nowa odsłona, realizowanej od zeszłego roku przez Carlsberg Polska, kampanii społecznej. Akcja dedykowana jest jednemu z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej - szklanej butelce zwrotnej. Cztery nowe spoty, kreatywne animacje edukacyjne i nowe odcinki komiksów to tylko niektóre aktywności w ramach kampanii zaplanowane do września 2015 roku. Patronat merytoryczny nad działaniami ponownie objęła Fundacja Nasza Ziemia.

W Polsce co drugie piwo jest nalewane do butelki zwrotnej, ale jedynie 6% konsumentów przy zakupie piwa zwraca uwagę, w jakim opakowaniu jest ono sprzedawane*. Aktualnie w naszym kraju krąży blisko 400 milionów tych opakowań, a każde ponowne użycie butelki zwrotnej pomaga dbać o środowisko poprzez zmniejszenie zużycia  energii i naturalnych surowców do produkcji nowych opakowań. Ponadto, takie proekologiczne podejście pozwala zaoszczędzić pieniądze konsumentów (kaucja). Jedna butelka zwrotna może być użyta minimum 20 razy, dziś to zaledwie 8-12 cykli. Kampania „Weź mnie w obroty” od zeszłego roku stara się zwiększyć świadomość ekologiczną konsumentów i zachęcić do zmiany przyzwyczajenia, by zamiast wyrzucać butelki, odnosić je do punktów handlowych.

II edycja kampanii „Weź mnie w obroty”

Kampania będzie informować i zachęcać Polaków do działania,  głównie za pośrednictwem strony internetowej, profilu na Facebooku (www.facebook.com/kampaniawezmniewobroty) oraz kanału YouTube. Dodatkowo, będzie można śledzić działania „Weź mnie w obroty” na Instagramie https://instagram.com/wez_mnie_w_obroty/.

Powstaną również cztery nowe spoty, w których główny bohater w humorystyczny sposób będzie musiał zmierzyć się z wyzwaniami butelki zwrotnej. Pierwszy odcinek jest już dostępny w sieci http://youtu.be/5ZjJvUf8kWo. Kolejne będą miały swoją premierę co 2 tygodnie. W ramach kampanii powstaną także dwa krótkie filmy edukacyjne, w technice myślenia wizualnego. Co tydzień na Fanpage’u kampanii prezentowane będą odcinki komiksów o przygodach butelki zwrotnej. Do współpracy oprócz znanych już fanom FB autorów – Marty Zabłockiej i Dennisa Wojdy – zaproszeni zostali nowi rysownicy - Berenika Kołomycka i Maciej Łazowski. Wybrane komiksy ozdobią gadżety kampanii (kubki, podkładki pod szklanki), które będzie można zdobyć w konkursach.

Powróci również gra na Fanpage’u ”Weź mnie w obroty”, w której za najlepsze wyniki w „wirtualnym” zbieraniu i oddawaniu butelek Internauci nagradzani będą EKOtorbami uszytymi w pracowni społecznej ze zużytych bannerów firmowych.  W tegorocznej kampanii nie zabraknie porcji nowych faktów i ciekawostek o butelce zwrotnej oraz ekologii.

Sklepy przyjazne butelce zwrotnej

Od początku trwania akcji kluczowym jej elementem jest mapa z adresami sklepów przyjaznych butelce zwrotnej w Polsce. Mapa będzie aktualizowana o punkty handlowe, w których można oddawać butelki bez okazywania paragonu. Organizatorzy zachęcają konsumentów, by zgłaszali takie sklepy, np. ze swojej okolicy oraz same sklepy, aby przyłączyły się do tej inicjatywy. Pomoże w tym specjalny formularz na stronie, gdzie znajduje się mapa http://wezmniewobroty.pl/sklepy. Intencją tej aktywności jest zbudowanie oddolnej inicjatywy  konsumentów oraz docenienie proekologicznych sklepów, w których honorowane są butelki bez okazywania paragonu.  Dodatkowo, każdy  nowy punkt handlowy przyjazny butelce zwrotnej otrzyma specjalną nakleję do umieszczenia na drzwiach, aby informować konsumentów, że w tym miejscu można bez przeszkód zwrócić butelkę.

Ekologia ma dla Polaków coraz większe znaczenie

Dowodzi tego nie tylko rosnąca moda na ekologiczny transport, zdrową żywność czy też stosowanie w domach rozwiązań energooszczędnych. Potwierdza to  odzew na pierwszą edycję kampanii „Weź mnie w obroty”. Spot internetowy z udziałem Piotra Roguckiego wyświetlono prawie 60 000 razy (www.youtube.com/watch?v=p24PHaj-A2A), a wokół profilu kampanii na Facebooku zgromadziło się prawie 2 500 osób, aktywnie komentujących temat butelki zwrotnej.  Bardzo dużą popularnością wśród odbiorców kampanii cieszyły się komiksy ekologiczne młodych rysowników - Marty Zabłockiej i Dennisa Wojdy. Swoją karierę w sieci rozpoczęła również komputerowa gra rankingowa – „Weź mnie w obroty”. W ramach kampanii przygotowano również specjalną infografikę, która prezentuje szereg danych dotyczących roli butelki zwrotnej oraz EKOkalkulator (do pobrania w EKOfaktachl).

Kampania „Weź mnie w obroty” to istotny element w konsekwentnie od lat realizowanych działaniach Carlsberg Polska na rzecz edukacji opakowaniowej Polaków. Firma poprzez akcje ekologiczne - organizowane od 6 lat z partnerami handlowymi - zachęca konsumentów do oddawania butelki zwrotnej do sklepów, promuje również recykling, segregację opakowań bezzwrotnych oraz apeluje o niezaśmiecanie terenów zielonych i rekreacyjnych.

Musisz być pełnoletni, aby odwiedzić stronę wezmniewoborty.pl.

Strona używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plikówcookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.

I am older than 18 years of age
I am younger than 18 years of age