Komiks o butelkach zwrotnych… czyli ekologia pełna humoru od Carlsberg Polska

Carlsberg Polska wydał edukacyjną książeczkę, w której prezentuje komiksy mówiące o butelce zwrotnej z przymrużeniem oka. Rysunki powstały w ramach trwającej od dwóch lat ekologicznej kampanii „Weź mnie w obroty”. Celem akcji jest promocja wśród konsumentów i sprzedawców odpowiedzialnej postawy wobec butelki zwrotnej.

Cykl komiksów „Butelka zwrotna story” zapoczątkowała w 2014 roku znana rysowniczka - Marta Zabłocka, która stworzyła 10 epizodów o życiu bohaterki kampanii – butelki zwrotnej. Przygody tego ekologicznego opakowania edukują i bawią czytelników subtelnym humorem. Popularność rysunków i zaangażowanie odbiorców zaowocowały nawiązaniem współpracy z kolejnymi twórcami – Bereniką Kołomycką, Maćkiem Łazowski i Dennisem Wojdą, znanymi i wielokrotnie nagradzanymi rysownikami. W ciągu dwóch lat powstało 48 odcinków, które prezentowane były na stronie kampanii i profilu na Facebooku.

Wydawnictwo, z wybranymi komiksami każdego z autorów, stanowi kolejny element kampanii na rzecz promocji zwracania przez konsumentów butelek do sklepów i przyjmowania ich przez sprzedawców bez konieczności okazania paragonu. W środku, oprócz wybranych prac rysowników, znajdują się najważniejsze fakty i ciekawostki na temat jednego z najbardziej ekologicznych opakowań wykorzystywanych w branży spożywczej – szklanej butelki zwrotnej. Publikację wydrukowano w limitowanej liczbie, w całości na papierze pochodzącym w 100% z recyclingu. Trafi ona m.in. do pracowników i partnerów handlowych Carlsberg Polska, konsumentów i fanów kampanii na FB.

Kampania „Weź mnie w obroty” to istotny element w konsekwentnie od lat realizowanych działaniach Carlsberg Polska na rzecz edukacji opakowaniowej Polaków. Firma poprzez akcje ekologiczne - organizowane od ponad 6 lat z partnerami handlowymi oraz na dużych wydarzeniach muzycznych i sportowych - zachęca konsumentów do oddawania butelki zwrotnej do sklepów, promuje recykling, segregację opakowań bezzwrotnych oraz apeluje o niezaśmiecanie terenów zielonych i rekreacyjnych.

Musisz być pełnoletni, aby odwiedzić stronę wezmniewoborty.pl.

Strona używa plików cookie w celu zbierania informacji statystycznych na temat odwiedzin serwisu. Jeśli nie wyrażasz zgody na działanie plikówcookie, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki lub opuścić stronę.

I am older than 18 years of age
I am younger than 18 years of age